Przy zamówieniu powyżej 850 zł dostawa jest za darmo!

 

Lazecký & Měch na Firmy.cz

Nasza rodzinna firma została założona w 1993 roku. Ale co było przed? Zwykłe chłopięce marzenie o byciu Indianinem. Chłopiec ten nazywał się Tomáš i uwielbiał historie o Winnetou i Old Shatterhandzie. Zastanawiał się, jakie to byłoby być Indianinem. Z gałęzi i sznurka wykonał swój pierwszy prymitywny łuk, co dało początek jego pasji do łucznictwa. W produkcji zaczął się doskonalić na tyle, że jego łuk posiadało chyba każdy z przyjaciół. Wtedy Tomáš Lazecký postanowił założyć rodzinny biznes.

Na początku produkcja była skoncentrowana tylko na drewnianych łukach, strzałach i materiałowych kołczanach, ale z czasem asortyment zaczął się rozszerzać i od roku 2000 zajmujemy się produkcją i sprzedażą łuków nie tylko drewnianych, ale również bloczkowych, strzał, kusz i kompletnego wyposażenia łuczniczego. Z tą datą wiąże się również nazwa 1. Czeska Indiańska Zbrojownia w Wielkiej Polomie.

Asortyment jest ciągle poszerzany i ulepszany, dzięki ścisłej współpracy hurtowej z najbardziej znanymi dostawcami łuczniczymi z zagranicy. Zbrojownia przeszła trudny okres rozwoju od prostych łuków do skomplikowanych, całkowicie klejonych łuków długich i refleksyjnych.

Pomimo że jesteśmy małą rodzinna firmą, udało nam się zbudować wiodącą pozycję na czeskim i słowackim rynku, dzięki produktom wysokiej jakości w przystępnej cenie. Obecnie jesteśmy największym producentem łuków i strzał w Czechach i na Słowacji, ale nasze produkty są znane w całej Europie.

Po prostu robimy to, co nas bawi i robimy to z miłością.

Wiele niezapomnianych przeżyć z naszymi produktami życzy kolektyw 1. Czeskiej Indiańskiej Zbrojowni, na czele z naczelnikiem Lukášem Měchem, założycielem firmy Tomášem Lazeckým oraz jego żoną Aleną i szwagierką Kateřiną Křižákovou.

Naše dílna
Prodejna
Prodejna

ŁUKI

Od 2009 roku cała produkcja stolarska jest skoncentrowana w nowym, nowoczesnym warsztacie broni, gdzie nowoczesna produkcja maszynowa i technologia łączą się z klasycznym rzemiosłem obróbki drewna.

Podstawowym materiałem do produkcji naszych łuków jest najwyższej jakości drewno jesionowe, które następnie w zależności od asortymentu jest pokrywane warstwą szklanego laminatu, tworząc bardzo wytrzymały i elastyczny "kanapkę". Łuki są lakierowane 2x – 3x.

Nasze łuki Kresczak, Viking, Robin, Oliver i Filip są znane szerokiej publiczności. Specjaliści znają nasze łuki Traper, Skaut, Junák, Bizon, Pegas i Kentaur, które stanowią godną konkurencję dla wszystkich światowych marek na naszym rynku. Charakteryzują się precyzyjnym rzemiosłem, akceptowalną ceną i wyjątkową jakością.
Wszystkie łuki można u nas obejrzeć i wypróbować na małym strzelnicy.

STRZAŁY

Czeska Indiańska Zbrojownia jest największym producentem drewnianych strzał w Czechach.

Strzały są produkowane z wyselekcjonowanego drewna świerkowego i sosnowego, pozyskanego z lasów Beskidów na wysokości około 600 - 800 m n.p.m. Strzały są wyposażone w trzy lotki z prawdziwego pióra indyka lub dzikiego indyka i są lakierowane 3x. W większości strzał lotki są wklejane w rowki, co ma tę zaletę, że przy strzelaniu nie jest konieczne używanie przewodników ani ochronnych rękawic. Nie dochodzi do zacinania strzał na uchwycie i zmiany kierunku lotu strzały. Strzelanie jest więc bardzo precyzyjne i komfortowe.

Nasze strzały spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających łuczników i najsilniejszych naciągów. Nowością są obracające się strzały EXCELENT, które produkujemy wyłącznie z 2x sortowanego drewna świerkowego.

Asortyment drewnianych strzał jest uzupełniony o importowane strzały duralowe, karbonowe i szklano-laminatowe z Holandii i Tajwanu.

KUSZE

Z Tajwanu i Holandii importujemy dla Was bardzo wysokiej jakości i niezawodne kusze pistoletowe, klasyczne (refleksyjne) i bloczkowe o siłach naciągu powyżej 150 N (15 kg, 33 funty), jest to więc broń mechaniczna, dlatego wymagamy oświadczenia o pełnoletności (18 lat).