Szanowni klienci, przyjaciele sportu,

zamierzacie zakupić sobie łuk wyprodukowany przez naszą firmę? Dobry wybór, kupujecie jakościowo i latami sprawdzony produkt. Pozwólcie, że na początek damy parę rad praktycznych:

  • Dla początkujących mężczyzn polecamy łuki o sile naciągnięcia ok.30 - 35lbs  funtów (13-16kg), dla bardziej zaawansowanych większą siłę naciągu.
  • Dla początkujących kobiet polecamy siłę naciągnięcia ok. 24 - 28lbs funtów  (10- 13kg).
  • Osoba praworęczna naciąga cięciwę prawą ręką a łuk trzyma w ręce lewej, przy czym strzała prowadzona jest po lewej stronie majdana w kierunku strzelania.
  • Osoba leworęczna naciąga cięciwę lewą ręką a łuk trzyma w ręce prawej, przy czym strzała prowadzona jest po prawej stronie majdana w kierunku strzelania.
  • UNI - oznaczenie łuku dla osoby leworęcznej oraz praworęcznej.
  • Z - oznaczenie łuku znaczy, że majdan wyposażony jest w miejsce dla prowadzenia strzał i nie potrzebna jest podstawka pod strzał.. Dla takich łuków polecamy strzały drewniane i prowadzące skrzydełka z prawdziwego pióra.
  • S - oznaczenie łuku znaczy, że łuk jest wyprodukowany z drewna bez włókna szklanego, materiał jest z najbardziej wartościowego drewna jesionowego.

 

Wybór strzał: Jeżeli wybierają Państwo strzałę ze skrzydełkami plastikowymi, z drewna, laminatu szklanego, duralu czy karbonu, należy zamówić zwykłą plastikową podstawke pod strzał dla prowadzenia strzały. Takie strzały nie nadają się do strzelania w sposób indiański "przez rękę". Z powodu sztywności skrzydełek plastikowych strzały zmieniają tor lotu i ocierają się o rękę lub wyfrezowaną  majdana łuku.

 

Ogólnie można powiedzieć, że strzelanie ze strzałami z pióra prawdziwego jest łatwiejsze i lżejsze, i są one odpowiedniejsze do środowiska naturalnego.
Wybór cięciwy KEVRAL lub DAKRON: dla cięciwy z włókna kevralowego wystarczy zwykłe wcięcie na końcu strzały, dla cięciwy dakronowej (grubszej) należy wybrać strzałę z końcówką plastikową (nasadka).

 

Siła naciągu dla mężczyzn:
14-20 Lbs. dla dzieci w wieku poniżej 12 lat
20-28 Lbs. dla rzadkich sportów
28-32 Lbs. dla sportowców
32-45 Lbs. dla aktywnych sportowców

Siła naciągu dla kobiet:
10-16 Lbs. dla dzieci w wieku poniżej 12 lat
16-24 Lbs. dla rzadkich sportów
24-28 Lbs. dla sportowców
28-34 Lbs. dla aktywnych sportowców